Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Filtrace vody - Brita

Brita

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně kupujete balenou vodu? Není to zbytečné, když si každý z nás může doma z kohoutku natočit pitné vody kolik chce?

Určitě namítnete, že voda z kohoutku se prostě pít nedá. Jedná se sice o nejpřísněji kontrolovanou potravinu a ze zdravotního hlediska je tedy nezávadná, ale nechutná dobře. Hlavním důvodem je vysoký obsah chloru, který způsobuje charakteristický zápach a výrazně zhoršuje chuť. Nabízí se otázka, zda se můžeme chloru zbavit. Díky výrobkům německé společnosti BRITA to jde opravdu velice snadno.

BRITA ale dokáže mnohem víc. Zde je 5 hlavních důvodů proč se vyplatí používat filtrační konvice BRITA:


BRITA - co Vám nabízí?

Pojďte se s námi podívat, co konkrétně Vám BRITA nabízí.

BritaČaj připravený z nefiltrované a z filtrované vody. Vynikající chuť - BRITA dokáže z vody z kohoutku připravit vynikající vodu na čaj a kávu. Při průchodu vody filtrační patronou dochází mimojiné ke snížení obsahu chloru a dočasné tvrdosti. Takto upravená voda je přímo ideální pro přípravu pokrmů a nápojů, při jejichž konzumaci si chceme vychutnat bohaté aroma. Čaj a káva tedy s vodou BRITA chutnají opravdu lépe. Zbavíte se nevzhledného filmu, který se tvoří na povrchu čaje.BritaUž nebudete muset nosit těžké PET lahve z obchodů. Konec tahání PET lahví - Nosit těžké lahve s vodou z obchodů jen stěží patří mezi nečí oblíbené činnosti. Řešení je nadosah. S filtrovací konvicí BRITA máte k dispozici neomezené množství křišťálově čisté vody přímo u Vás doma. Stačí jen otočit kohoutkem, nechat vodu protéct filtrační patronou BRITA a v pár okamžicích získáte výbornou vodu zbavenou chloru a nečistot z vodovodního řadu. Kvalita vody je přísně sledována vodárnami. Naproti tomu u balených vod nikdy nevíte, zda nevhodné skladovací podmínky negativně neovlivnily její kvalitu.BritaTrápí Vás tvrdá voda? BRITA má řešení. BRITA dokáže ochránit Vaše spotřebiče před usazováním vodního kamene. Pokud bydlíte v lokalitě s velmi tvrdou vodou je pro Vás BRITA ideálním řešením. Po přefiltrování můžete vodu bez obav použít do rychlovarné konvice, kávovarů apod. Již se Vám nebudou tvořit nánosy vodního kamene a Vy tak prodloužíte životnost svých spotřebičů.BritaS BRITou ušetříte - S výrobky BRITA ušetříte pěkných pár tisíc ročně. Naši zákazníci za balenou vodu uspořili dohromady více než 900.000 Kč (a to pouze za rok 2005). Připravili jsme pro Vás kalkulačku, abyste si i Vy mohli snadno spočítat roční úsporu za vodu. Neváhejte a zkuste to. Zabere Vám to jen pár okamžiků.BritaBRITA Vás zbaví starosti o likvidaci PET lahví. Ekologie - Každý z nás za rok vyhodí v průměru 150-200kg odpadů, z toho je cca 13% plastů. BRITA Vám umožní snížit zátež životního prostředí. Jedna filtrační patrona totiž nahradí cca 100 PET lahví. Patrony jsou recyklovatelné.BRITA Maxtra - princip funkce

Obsluha filtrovací konvice BRITA je jednoduchá. Ke každé konvici je přiložen návod na použití v češtině. K dispozici je i názorná ukázka.

Do nálevky konvice natočíte vodu z kohoutku (filtrujte zásadně studenou pitnou vodu). Konvice typu Maxtra můžete plnit přímo skrz víčko (není tedy nutné jej sundavat). Víčko je totiž opatřeno záklopkou, která se otevře buď automaticky (konvice Elemaris) nebo ručně (konvice Marella). Automatické otevření probíhá tak, že dopadající voda stlačí záklopku a tím vznikne ve víčku otvor. Ruční otevírání je obdobné jako u některých rychlovarných konvic, kdy jednou rukou držíte konvici a palcem stejné ruky záklopku lehce otevřete. Jakmile se voda dostane skrz víčko do nálevky, začne protékat filtrovací patronou, kde se zbaví látek, které negativně ovlivňují její chuť a vzhled. Voda proteče během pár okamžiků do spodní nádoby, kde je připravena ke konzumaci. Oproti staršímu systému BRITA Classic má nová filtrační patrona Maxtra tyto výhody:

Co se děje při průtoku vody filtrační patronou?

Filtrace probíhá v následujících čtyřech fázích. Nejprve voda protéká přes vstupní sítko. Tím se odstraní hrubší nečistoty, které se mohou do vody uvolnit z vodovodního rozvodu. Potom přichází ke slovu filtrační náplň složená z aktivního uhlí a pryskyřice. V této fázi se z vody odstraní chlor a sloučeniny, které způsobují tvrdost vody. Na spodní straně filtrační patrony je další jemné sítko, které zabraňuje úniku částic filtrační náplně do nádoby s přefiltrovanou vodou.

Výměna filtračních patron

Oválný tvar patrony zapadá přesně do otvoru v nálevce. Při vkládání patrony na ní lehce zatlačíte, až uslyšíte klapnutí. Když patronu měníte, stačí zatáhnout za očko, které je umístěno na vrchu patrony. Samotná výměna filtrační patrony potom zabere jen pár okamžiků. Výrobce doporučuje novou patronu před prvním použitím ponořit do vody a vypudit tak z patrony veškerý vzduch. První dvě nálevky s vodou je pak vhodné vylít (lze použít na zalévání kytek). Toto opatření se doporučuje dodržovat kvůli tomu, že na začátku používání se z nové filtrační patrony mohou uvolnit malé kousky aktivního uhlí. Ty jsou sice zdravotně nezávadné, ale mohou při konzumaci působit nepříjemně.

Údržba

Při výměně filtrovací patrony (zhruba jednou za měsíc) je dobré celou konvici umýt (kromě víčka lze všechny části mýt v myčce na nádobí). Na rozdíl od výdejníků vody (stojany s barely) máte jistotu, že plochy, které přichází do styku s vodou, jsou perfektně čisté.


Nejčastější dotazy týkající se konvic BRITA můžete najít zde - FAQ.


Zakoupíte v našem obchoděTento produkt můžete zakoupit zde.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz