Jablečný ocet
V jablečném octu jsou obsaženy minerální látky a stopové prvky, zejména pak draslík, který je důležitý pro činnost srdeční svaloviny. Balastní látka pektin pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Kyselina octová dodává tomuto prostředku protibakteriální účinek. Škodlivé bakterie tento ocet potlačuje a naopak má příznivý vliv na přirozenou mikroflóru zažívacího traktu. Ačkoliv má ocet kyselou chuť, tak stejně jako citróny působí na organismus zásaditě a je účinným prostředkem proti nebezpečnému překyselení organismu.
Je to tradiční prostředek lidového léčitelství, je účinný na všechny neduhy, vydatně pomáhá při hubnutí, protože tělo zásobuje nezbytnými minerály. Je bohatý na draslík, sodík, fosfor, vápník a stopové prvky. Zastavuje průjmy, zlepšuje okysličování krve, je to střevní dezinfekce na různé parazity a zvyšuje srážlivost krve.
Jablečný ocet urychluje metabolismus, pročišťuje organismus, pomáhá zpracovávat tuky, vhodný je na koupele rukou a pleti i pro oplachování vlasů po umytí, kterým dodá lesk.Vypadávání vlasů může být také projevem špatného metabolismu, proto se osvědčilo užívání několika lžiček jablečného octa denně po dobu několika týdnů. Pokud vám nechutná pití samotného octa, můžete si připravit tento nápoj: do sklenice dáme 2 kávové lžičky jablečného octa, 2 lžičky medu a čerstvou vodu. Nápoj pijeme nalačno, aby měl největší účinek.
Jablečný ocet nalézá své využití jako léčebný prostředek při těchto zdravotních problémech:
- Narušená střevní mikroflóra
- Chronická únava
- Poruchy prokrvení a oběhové potíže
- Chronické bolesti hlavy
- Infekce močových cest
- Záněty dýchacích cest
- Bolesti v krku
- Sportovní zranění
- Bolesti kloubů, revma
- Menstruační potíže
- Ranní nevolnost v těhotenství
- Gynekologické výtoky, mykózy
- Křečové žíly
- Hemoroidy
- Kožní problémy
- Roztřepené a slabé vlasy
- Nadváha
Jablečný ocet se užívá s vodou ve formě nápoje, k inhalacím, ke kloktání,k výplachům, jako zábal, obklad či přísada do koupele.
Tento produkt můžete zakoupit zde.