Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Kozí výrobky

Kozí mléko

Kozí mléko je biologicky velmi významný nápoj, jeho složení je jiné než u mléka kravského.

Obsahuje velké množství minerálních látek( vápník, hořčík, sodík, draslík a fosfor), dále stopové prvky(měď, zinek, mangan, titan, chrom a kobalt) a vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovou.

Množství bílkovin je vyšší než u mléka kravského, ale podstatný je rozdíl v jejich složení a to je pravděpodobně důvod proč někteří lidé snášejí kozí mléko lépe než mléko kravské. Lepší stravitelnost je dána jinými rozměry a složením tukových částic, které jsou rozptýleny v malých kuličkách, podobně jako u mléka mateřského.

Kozí mléko působí kladně na výstavbu a obnovu buněk, podílí se na jejich ochraně před škodlivými vlivy prostředí a tím pomáhá našemu zdraví a kondici. Při alergických kožních onemocněních(ekzémech) může pomoci koupel s kozím mlékem a ve stravování lidí alergických na kravské mléko může významně obohatit jejich jídelníček. Objevují se informace o pozitivním působení kozího mléka v různých studiích a zprávách ve vztahu k prevenci proti nádorovým onemocněním, u onemocnění trávícího traktu, při stresu a migrénách.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit v naší kamenné prodejně.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz