Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Lapacho

LapachoČaj Lapacho je přírodní produkt z vnitřní kůry stromu Lapacho, jehož domovinou jsou lesy v Bolívii, Brazílii, Peru, Argentině a Paraguaji.

Indiáni lapacho využívali pro jeho léčebné vlastnosti, mimo to si z tvrdého dřeva stromů lapacho vyráběly nejrůznější nástroje a luky. Jsou ale dostupné i informace o tom, že lapacho užívali i Vikingové a Rusové. Dále existují informace, že dokonce jeden ruský chemik začal koncem 19. století vyrábět zubní pastu obsahující lapacho, která byla velmi efektivní v boji se zubním kazem.

Stromů lapacho jsou stovky druhů a jen malou část tvoří vysoce kvalitní druhy, ze kterých se nápoj lapacho vyrábí. Někteří producenti také rozlišují Lapacho colorado (rudé lapacho) a Lapacho morado (fialové lapacho), které roste v chladnějším klimatu a výše položených míst Paraguaye. Poslední výzkumy, které srovnávají zdravotní účinky těchto dvou druhů, se údajně lehce kloní k fialovému jako nejlepšímu ze všech.

Stromy Lapacho, které bývají až 700 let staré, v zimních měsících (v jižní Americe) překrásně kvetou.

S lapachem jsou spojovány až úžasné léčebné účinky od posilování imunitního systému, léčení horečky, přes křečové žíly, až po léčení rakoviny a boj s virem HIV.

Vlastnosti:

Příprava: 4 čajové lžičky kůry Lapacha nasypeme do 1 litru vroucí vody, 5 minut necháme povařit a dalších 15 minut vyluhovat. K přípravě čaje nikdy nepoužíváme hliníkové nádobí!

Denní doporučená spotřeba se pohybuje mezi 2-3 šálků 0,2 dl až po dva litry.

K nežádoucím účinkům může vzácně patřit alergické dráždění dýchacích cest nebo dermatitida (kožní zánět). Nejsou žádné vážnější kontraindikace. Relativní kontraindikací mohou být těžší horečnaté stavy a infekční choroby.Zakoupíte v našem obchodě


Tento produkt můžete zakoupit zde.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz