Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Proč jíst bio potraviny

Biopotraviny obsahují v průměru větší množství Vitamínu C a nezbytných minerálů, jako vápníku, hořčíku, železa a chrómu, stejně tak antioxidantů, tak důležitých v boji proti rakovině.Biozelenina a bioovoce například podle několika studií obsahují až o 50% více vitamínů, minerálních látek, enzymů a jiných živin nežli standardní produkce v zemědělství.

Další výhodou je že biopotraviny neobsahují přídatné látky, které mohou způsobovat zdravotní problémy, jako srdeční onemocnění, osteoporosu, migrény a hyperaktivitu. Mezi zakázaná aditiva patří i ztužený tuk, aspartam (umělé sladidlo) a glutaman sodný.

Pod značkou BIO se nesmí objevit výrobek, který je jakýmkoli způsobem vyroben z genově upravené suroviny GMO. Proto jestli se chcete vyhnout konzumaci genově upravených rostlin, které jsou dnes obsaženy v nejrůznějších potravinách jezte výrobky označené BIO.

Jednou z dalších výhod je bezesporu to, že v ekologickém zemědělství je zakázáno rutinní používání léků a antibiotik, které se pak hromadí v mase zvířat a přenášejí se do potravního řetězce. V ekologickém chovu se zvířatům podávají syntetické léky jen v odůvodněných a nutných případech a takové zvíře následně musí dodržet dlouhou inkubační dobu.

Ekozemědělci a výrobci biopotravin udržují vysoké standardy kvality potravin. Tato kvalita je nejméně jednou za rok kontrolována nadřízenými orgány.

Ekozemědělci pečují o zdraví zvířat, pohodu a přirozené podmínky k životu, které jim nejsou standardně ve velkochovech poskytovány.

Biopotraviny bezesporu chutnají lépe a mají i vyšší obsah vitamínu a minerálů, které od těchto potravin očekáváme.

Ekozemědělci jako externí produkt své produkce také neznečišťují životní prostředí chemickými pesticidy a umělými hnojivy. Ekologické zemědělství stále doplňuje organické živiny do půdy a tím zachází šetrněji s vodními zdroji a zabraňuje půdní erozi. Bioprodukce výrazně snižuje riziko výskytu pesticidů v potravinách a má nižší obsah dusitanů oproti konvenční produkci.

Principy produkce eko produktů:

Základní důvody proč bio

Tyto produkty můžete zakoupit zde.
Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz