Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Ženšen

Ženšen

Tato legendární rostlina byla od nepaměti používána pro své unikátní účinky na lidský organismus. Zpočátku pouze čínští císaři a nejvyšší šlechta měli výsadní právo vlastnit kořeny žen-šenu., kořeny byly několikanásobně vyvažovány zlatem a používány také jako dary jiným vládcům při diplomatických jednáních. Přirozený areál výskytu žen-šenu se nachází v severovýchodní části Číny, v jižní části Dálného východu a v Koreji v horské oblasti poblíž města Kesong.

V současné době , kdy žen-šen z volné přírody takřka vymizel a patří na seznam ohrožených druhů, pěstuje se většinou na velkých plantážích za využití nejmodernějších technologií.

Tradiční čínská medicína vždy tvrdila, že kořen omlazuje a prodlužuje lidský život. A co na to naše moderní vědecké výzkumy? Mnohé studie a analýzy potvrdily většinu tradičních terapeutických tvrzení a zároveň odhalily další důležité účinky této rostliny.

Žen-šen značně posiluje celkovou imunitu organismu, podporuje správnou činnost jater, je výborným antioxidantem - neutralizuje volné radikály, napomáhá předcházet vzniku žaludečních vředů a užívá se při jejich léčení. Velmi dobře také reguluje hladinu krevního cukru, počet bílých a červených krvinek, a napomáhá normalizaci krevního tlaku. Za zmínku jistě stojí i jeho značné protinádorové účinky. Působí jako preventivní ochrana krve a tkání před poškozením zářením, těžkými kovy přijímanými ze vzduchu či z potravy a také před dalšími toxickými činiteli. Vhodný je také při nervovém vyčerpání a hormonální nevyrovnanosti. Je vynikající při odstraňování únavy, zlepšuje činnost mozku a jeho funkce ( paměť, učení, bystrost).

Žen-šen patří mezi nejvýznamnější léčivé rostliny světa a může nám přinést kýžené zdraví a spokojenost.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.

Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz